FISU World University Games
Curling Scores
FISU World University Games
Jan 16 - 23, 2025
|
| Draw Jan 20 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Poland Dyderska, J |
![]() |
2 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 7 | ||
| United States McDonald, A |
0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Poland
| Games: | 9 |
| Record: | 0W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.40 |
| PA/G: | 12.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.19 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
United States
| Games: | 9 |
| Record: | 2W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.76 |
| PA/G: | 11.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Poland
| Games: | 75 |
| Record: | 54W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 5.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
United States
| Games: | 19 |
| Record: | 9W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Poland
United States
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













