Viterra Prairie Pinnacle
Curling Scores
Viterra Prairie Pinnacle
|
| Draw Jan 22 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Michelle Englot Regina, SK |
![]() |
3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | |||
| Nancy Martin Saskatoon, SK |
0 | 1 | 2 | 2 | 3 | 1 | 0 | 3 | X | 12 | ||||
Event Statistics
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.49 |
| PA/G: | 8.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.32 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
| Games: | 11 |
| Record: | 8W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.38 |
| PA/G: | 6.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.49 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
| Games: | 51 |
| Record: | 28W - 23L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.79 |
| PA/G: | 7.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
| Games: | 52 |
| Record: | 28W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 7.98 |
| PA/G: | 7.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 5th End vs. Penny Barker (Jan 25, 2025)
> 5 in 8th End vs. Jolene Campbell (Oct 25, 2024)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 1st End vs. Rachel Kaatz (Dec 1, 2024)
> 4 in 2nd End vs. Jenna Pomedli (Nov 23, 2024)
> 4 in 4th End vs. Stasia Wisniewski-Starkell (Sep 27, 2024)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 6th End vs. Kayla Skrlik (Feb 18, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 2nd End vs. Penny Barker (Nov 2, 2024)
> 3 in 5th End vs. Youbeen Park (Oct 25, 2024)
> 3 in 2nd End vs. Ashley Thevenot (Sep 8, 2024)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















