Brandon Berth Bonspiel
Curling Scores
Brandon Berth Bonspiel
Jan 10 - 12, 2025
|
| Draw Jan 12 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jeff Stewart Gladstone, MB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | ||
| Devon Wiebe Winnipeg, MB |
0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jeff Stewart
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.96 |
| PA/G: | 5.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Devon Wiebe
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.82 |
| PA/G: | 4.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Devon Wiebe
| Games: | 33 |
| Record: | 22W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.39 |
| PA/G: | 5.98 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Jeff Stewart
Devon Wiebe
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















