Brandon Berth Bonspiel
Curling Scores
Brandon Berth Bonspiel
Jan 10 - 12, 2025
|
| Draw Jan 10 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Devon Wiebe Winnipeg, MB |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 5 | |||
| Travis Gregory Hamiota, MB |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Devon Wiebe
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.82 |
| PA/G: | 4.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Travis Gregory
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.43 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
Devon Wiebe
| Games: | 33 |
| Record: | 22W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.39 |
| PA/G: | 5.98 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Travis Gregory
| Games: | 26 |
| Record: | 10W - 16L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 6.31 |
| PA/G: | 8.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Devon Wiebe
Travis Gregory
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















