Ontario Mixed Doubles Tour Championship
Curling Scores
Ontario Mixed Doubles Tour Championship
Jan 10 - 12, 2025
|
| Draw Jan 11 - 1:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Robertson/Robertson Palmerston, ON |
0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 3 | 1 | X | 8 | |||
| Harrison/Allen Brantford, ON |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Robertson/Robertson
| Games: | -5 |
| Record: | -8W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.49 |
| PA/G: | 5.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.73 |
| Steal Defense: | 0.05 |
| Force Efficiency: | -0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.56 |
Harrison/Allen
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.82 |
| PA/G: | 10.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Robertson/Robertson
Harrison/Allen
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













