Ontario Womens Open Qualifier
Curling Scores
Ontario Womens Open Qualifier
Jan 3 - 5, 2025
|
| Draw Jan 3 - 12:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Amanda Gebhardt Listowel, ON |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 2 | ||||||
| Emilie Metcalfe Peterborough, ON |
![]() |
0 | 3 | 1 | 3 | 0 | 3 | X | 10 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Amanda Gebhardt
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.63 |
| PA/G: | 8.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Emilie Metcalfe
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Amanda Gebhardt
| Games: | 8 |
| Record: | 2W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.27 |
| PA/G: | 10.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.26 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Emilie Metcalfe
| Games: | 11 |
| Record: | 3W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.91 |
| PA/G: | 8.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Scoring Records - Season
Amanda Gebhardt
Emilie Metcalfe
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















