Swedish Eliteserien
Curling Scores
Swedish Eliteserien
Nov 29 - Mar 16, 2025
|
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Johan Nygren
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.80 |
| PA/G: | 7.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Mats Wrana
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.87 |
| PA/G: | 4.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.59 |
Season Statistics
Johan Nygren
| Games: | 15 |
| Record: | 10W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.27 |
| PA/G: | 7.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.51 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Mats Wrana
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 10.68 |
| PA/G: | 5.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Scoring Records - Season
Johan Nygren
Mats Wrana
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 12 -- Sat, Mar 15 -- 9:00am CET | |||
| Nygren | |||
| Wrana | |||
| Julius | |||
| Roxin | |||
| Westerberg | |||
| Rosander | |||
| Mattsson | |||
| Oberg | |||
| Nyman | |||
| Landelius | |||
| Granbom | |||
| Nyberg | |||
| Nygren | |||
| Wrana | |||
| Julius | |||
| Roxin | |||
| Westerberg | |||
| Rosander | |||
| Mattsson | |||
| Oberg | |||
| Nyman | |||
| Landelius | |||
| Granbom | |||
| Nyberg |
| Nygren | |||
| Wrana | |||
| Julius | |||
| Roxin | |||
| Westerberg | |||
| Rosander | |||
| Mattsson | |||
| Oberg | |||
| Nyman | |||
| Landelius | |||
| Granbom | |||
| Nyberg |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












