St. Thomas Mixed Doubles Classic
Curling Scores
St. Thomas Mixed Doubles Classic
Dec 20 - 22, 2024
|
| Draw Dec 20 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jones/Laing Barrie, ON |
1 | 2 | 3 | 4 | X | 10 | ||||||
| Davis/Davis MISSISSAUGA, ON |
0 | 0 | 0 | 1 | X | 1 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jones/Laing
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.78 |
| PA/G: | 5.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Davis/Davis
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.19 |
| PA/G: | 13.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jones/Laing
Davis/Davis
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













