WCT Lodz Men's International
Curling Scores
WCT Lodz Men's International
Dec 13 - 15, 2024
|
| Draw Dec 14 - 6:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Tomas Paul Prague, CZE |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 5 | |||
| Hennadii Stasiuk Kyiv, UKR |
![]() |
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Tomas Paul
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.04 |
| PA/G: | 6.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.76 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Hennadii Stasiuk
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.17 |
| PA/G: | 9.66 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Tomas Paul
| Games: | 37 |
| Record: | 19W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 4L |
| PF/G: | 7.37 |
| PA/G: | 6.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Hennadii Stasiuk
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.03 |
| PA/G: | 8.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.76 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Scoring Records - Season
Tomas Paul
Hennadii Stasiuk
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













