WCT Lodz Men's International
Curling Scores
WCT Lodz Men's International
Dec 13 - 15, 2024
|
| Draw Dec 13 - 2:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Borys Jasiecki Lodz, POL |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 1 | X | 7 | ||
| Nicola Brand Baden, SUI |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Borys Jasiecki
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Nicola Brand
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.83 |
| PA/G: | 10.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.61 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Nicola Brand
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.83 |
| PA/G: | 10.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.61 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Borys Jasiecki
Nicola Brand
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













