Rocky Mountain Classic - Canadian Mixed Doubles Olympic Trials Qualifier
Curling Scores
Rocky Mountain Classic - Canadian Mixed Doubles Olympic Trials Qualifier
Dec 5 - 8, 2024
|
| Draw Dec 6 - 6:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brunton/Horgan Ottawa, ON |
![]() |
4 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 9 | ||
| Mackenzie/Middleton Vernon, BC |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brunton/Horgan
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.27 |
| PA/G: | 5.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Mackenzie/Middleton
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.86 |
| PA/G: | 7.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brunton/Horgan
Mackenzie/Middleton
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















