Hack2House Alberta Curling Series Team Event 2
Curling Scores
Hack2House Alberta Curling Series Team Event 2
Nov 29 - Dec 1, 2024
|
| Draw Nov 29 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Andrew Dunbar Edmonton, AB |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 8 | |||
| Dwayne Romanchuk Airdrie, AB |
3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 7 | |||
Event Statistics
Andrew Dunbar
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.09 |
| PA/G: | 7.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.83 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Dwayne Romanchuk
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.96 |
| PA/G: | 9.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Andrew Dunbar
| Games: | 34 |
| Record: | 14W - 20L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.53 |
| PA/G: | 8.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Dwayne Romanchuk
| Games: | 31 |
| Record: | 11W - 20L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.22 |
| PA/G: | 7.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Scoring Records - Season
Andrew Dunbar
Dwayne Romanchuk
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














