KIOTI National
Curling Scores
KIOTI National
|
| Draw Nov 29 - 6:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Brad Gushue St. John's, NL |
![]() |
3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6 | ||
| Marco Hoesli Glarus, SUI |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 8 | |||
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.03 |
| PA/G: | 6.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.39 |
| PA/G: | 7.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
| Games: | 75 |
| Record: | 46W - 29L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 8.01 |
| PA/G: | 6.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
| Games: | 98 |
| Record: | 67W - 31L |
| Extra Ends: | 1W - 2L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.03 |
| PA/G: | 5.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 8th End vs. Shane Latimer (Mar 5, 2025)
> 4 in 4th End vs. James Grattan (Mar 4, 2025)
> 4 in 8th End vs. Scott Howard (Jan 8, 2025)
> 4 in 1st End vs. Sam Mooibroek (Dec 15, 2024)
> 4 in 7th End vs. Steve Johns (Oct 30, 2024)
> 4 in 7th End vs. JaeBeom Lee (Oct 27, 2024)
HIGH END SCORE: STEAL
> 6 in 6th End vs. Ken Hsu (Oct 27, 2024)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 7th End vs. Ross Whyte (Jan 16, 2025)
> 5 in 7th End vs. Bruce Mouat (Oct 6, 2024)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 5 in 7th End vs. John Epping (Dec 15, 2024)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















