Leduc Mixed Doubles Wheelchair Curling Event
Curling Scores
Leduc Mixed Doubles Wheelchair Curling Event
Nov 13 - 16, 2024
|
| Draw Nov 14 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Wilson/Rose , USA |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | ||
| Benevides/Fowler , CAN |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
Event Statistics
Wilson/Rose
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.16 |
| PA/G: | 6.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.49 |
Benevides/Fowler
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.28 |
| PA/G: | 7.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Wilson/Rose
Benevides/Fowler
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













