Island Shootout
Curling Scores
Island Shootout
Nov 7 - 11, 2024
|
| Draw Nov 9 - 3:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Taylor Reese-Hansen Victoria, BC |
0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 | |||
| Steph Jackson-Baier Victoria, BC |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Taylor Reese-Hansen
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 4.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Steph Jackson-Baier
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.30 |
| PA/G: | 6.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Taylor Reese-Hansen
Steph Jackson-Baier
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















