Island Shootout
Curling Scores
Island Shootout
Nov 7 - 11, 2024
|
| Draw Nov 10 - 3:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Logan Miron Victoria, BC |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||||
| Rob Nobert Vernon, BC |
![]() |
2 | 0 | 0 | 3 | 2 | X | 7 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Logan Miron
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 7.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Rob Nobert
| Games: | -1 |
| Record: | -4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | -290.00 |
| PA/G: | 180.00 |
| Hammer Efficiency: | -2.33 |
| Steal Defense: | 1.60 |
| Force Efficiency: | 2.67 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Logan Miron
Rob Nobert
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















