Swiss Cup Basel
Curling Scores
Swiss Cup Basel
Nov 1 - 3, 2024
|
| Draw Nov 1 - 8:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Giacomo Colli Trentino, ITA |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | X | 2 | |||
| Marc Muskatewitz Fuessen, GER |
![]() |
1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6 | X | X | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Giacomo Colli
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.41 |
| PA/G: | 8.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Marc Muskatewitz
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.22 |
| PA/G: | 5.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.64 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Giacomo Colli
Marc Muskatewitz
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















