Swiss Cup Basel
Curling Scores
Swiss Cup Basel
Nov 1 - 3, 2024
|
| Draw Nov 1 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Gian Wildhaber Aarau, SUI |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | X | 1 | |||
| Marc Muskatewitz Fuessen, GER |
![]() |
3 | 2 | 0 | 2 | 2 | X | X | X | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Gian Wildhaber
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.00 |
| PA/G: | 16.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Marc Muskatewitz
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.22 |
| PA/G: | 5.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.64 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Gian Wildhaber
Marc Muskatewitz
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















