Saville Grand Prix
Curling Scores
Saville Grand Prix
Nov 1 - 3, 2024
|
| Draw Nov 1 - 10:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Delaney Strouse Traverse City, MI |
![]() |
1 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 8 | ||
| Nicky Kaufman Edmonton, AB |
0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 9 | |||
Event Statistics
Delaney Strouse
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.00 |
| PA/G: | 8.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.12 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Nicky Kaufman
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.67 |
| PA/G: | 8.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Delaney Strouse
Nicky Kaufman
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















