Stroud Sleeman Cash Spiel
Curling Scores
Stroud Sleeman Cash Spiel
Oct 17 - 20, 2024
|
| Draw Oct 17 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| JaeBeom Lee Uiseong, KOR |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | |||||
| Cory Heggestad Stroud, ON |
1 | 1 | 1 | 1 | 1 | X | 5 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
JaeBeom Lee
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 1.00 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Cory Heggestad
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.41 |
| PA/G: | 4.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.54 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
JaeBeom Lee
Cory Heggestad
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













