Regina Highland SaskTour Spiel
Curling Scores
Regina Highland SaskTour Spiel
Oct 11 - 14, 2024
|
| Draw Oct 11 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Logan Ede Saskatoon, SK |
![]() |
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | X | 5 | ||
| Ben Gamble Regina, SK |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Logan Ede
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.53 |
| PA/G: | 8.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.52 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Ben Gamble
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.13 |
| PA/G: | 6.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Logan Ede
Ben Gamble
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















