Capital Curling Classic
Curling Scores
Capital Curling Classic
Oct 11 - 13, 2024
|
| Draw Oct 11 - 9:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Roger Bertrand Buckingham, QC |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||||
| Jean-Sebastien Roy Des Collines, QC |
![]() |
0 | 0 | 3 | 4 | 1 | X | 8 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Roger Bertrand
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.97 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Jean-Sebastien Roy
| Games: | 3 |
| Record: | 2W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Roger Bertrand
Jean-Sebastien Roy
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













