MCT Atkins Curling Supplies Classic
Curling Scores
MCT Atkins Curling Supplies Classic
Oct 4 - 6, 2024
|
| Draw Oct 5 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brett Walter Winnipeg, MB |
![]() |
1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
| Steve Irwin Brandon, MB |
0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brett Walter
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.81 |
| PA/G: | 6.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Steve Irwin
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.24 |
| PA/G: | 7.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brett Walter
Steve Irwin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















