Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Curling Scores
Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Oct 3 - 6, 2024
|
| Draw Oct 3 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Bobae Kang Songhyun, KOR |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | |||
| Yujie Zhang Beijing, CHN |
![]() |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | ||
Event Statistics
Bobae Kang
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.85 |
| PA/G: | 5.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Yujie Zhang
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.88 |
| PA/G: | 5.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Bobae Kang
Yujie Zhang
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















