Aly Jenkins Mixed Doubles Memorial
Curling Scores
Aly Jenkins Mixed Doubles Memorial
Oct 3 - 6, 2024
|
| Draw Oct 4 - 11:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Yachiw-Omelian/Raymond Saskatoon, SK |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 4 | |||
| Baker/Lott Selkirk, MB |
1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | 0 | X | 7 | |||
Event Statistics
Yachiw-Omelian/Raymond
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.71 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Baker/Lott
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.67 |
| PA/G: | 7.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Yachiw-Omelian/Raymond
| Games: | 43 |
| Record: | 30W - 13L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 9.78 |
| PA/G: | 6.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.49 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Scoring Records - Season
Yachiw-Omelian/Raymond
Baker/Lott
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














