Curling Stadium Martensville SaskTour Series
Curling Scores
Curling Stadium Martensville SaskTour Series
Sep 27 - 29, 2024
|
| Draw Sep 27 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Logan Ede Saskatoon, SK |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||||
| Charley Thomas Saskatoon, SK |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 5 | X | 8 | ||||
Event Statistics
Logan Ede
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 7.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.10 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Charley Thomas
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.38 |
| PA/G: | 5.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Logan Ede
Charley Thomas
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















