Colorado Curling Cup
Curling Scores
Colorado Curling Cup
Sep 27 - 29, 2024
|
| Draw Sep 29 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hamilton/Hamilton McFarland, WI |
![]() |
0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | 2 | 9 | ||
| Daly/Violette Duluth, MN |
2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hamilton/Hamilton
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.18 |
| PA/G: | 7.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.58 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Daly/Violette
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.35 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Hamilton/Hamilton
Daly/Violette
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















