Stu Sells Toronto Tankard
Curling Scores
Stu Sells Toronto Tankard
Oct 10 - 14, 2024
|
| Draw Oct 11 - 9:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Takumi Maeda Tokoro, JPN |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 | ||
| Evan van Amsterdam Edmonton, AB |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | |||
Event Statistics
Takumi Maeda
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.94 |
| PA/G: | 9.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Evan van Amsterdam
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.42 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Takumi Maeda
Evan van Amsterdam
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















