Mixed Doubles Super Series - Calgary
Curling Scores
Mixed Doubles Super Series - Calgary
Sep 19 - 22, 2024
|
| Draw Sep 19 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brown/Bottcher Edmonton, AB |
![]() |
0 | 0 | 4 | 4 | 1 | 0 | X | 9 | |||
| Sauder/Barry Calgary, AB |
1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 3 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brown/Bottcher
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.41 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.81 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Sauder/Barry
| Games: | 6 |
| Record: | 0W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.05 |
| PA/G: | 12.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brown/Bottcher
Sauder/Barry
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















