Stu Sells Oakville Tankard
Curling Scores
Stu Sells Oakville Tankard
Sep 6 - 9, 2024
|
| Draw Sep 6 - 6:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Daniel Casper Chaska, MN |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | |||
| Marco Hoesli Glarus, SUI |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 5 | 0 | 0 | X | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Daniel Casper
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.88 |
| PA/G: | 7.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Marco Hoesli
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.60 |
| PA/G: | 5.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Daniel Casper
Marco Hoesli
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















