Stu Sells Oakville Tankard
Curling Scores
Stu Sells Oakville Tankard
Sep 6 - 9, 2024
|
| Draw Sep 6 - 6:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Bruce Mouat Stirling, SCO |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | 7 | |||
| John Epping Sudbury, NO |
![]() |
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Bruce Mouat
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.25 |
| PA/G: | 6.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
John Epping
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.65 |
| PA/G: | 6.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Bruce Mouat
John Epping
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















