Stu Sells Oakville Tankard
Curling Scores
Stu Sells Oakville Tankard
Sep 6 - 9, 2024
|
| Draw Sep 6 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kyle Waddell Stirling, SCO |
![]() |
3 | 0 | 3 | 2 | X | 8 | |||||
| Daniel Hocevar Toronto, ON |
0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||||
Event Statistics
Kyle Waddell
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.80 |
| PA/G: | 7.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Daniel Hocevar
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 8.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kyle Waddell
Daniel Hocevar
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















