AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
Curling Scores
AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
Sep 11 - 15, 2024
|
| Draw Sep 13 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Carly Howard Toronto, ON |
1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | X | X | 6 | |||
| Hollie Duncan Woodstock, ON |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | X | 3 | ||
Event Statistics
Carly Howard
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.36 |
| PA/G: | 12.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.07 |
Hollie Duncan
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.71 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.05 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Carly Howard
Hollie Duncan
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















