AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
Curling Scores
AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
Sep 11 - 15, 2024
|
| Draw Sep 11 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rachel Homan Ottawa, ON |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 6 | ||
| Rebecca Morrison Stirling, SCO |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | |||
Event Statistics
Rachel Homan
| Games: | 8 |
| Record: | 8W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.95 |
| PA/G: | 4.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Rebecca Morrison
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.32 |
| PA/G: | 6.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Rachel Homan
Rebecca Morrison
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















