New Zealand National Championships
Curling Scores
New Zealand National Championships
Jun 26 - 30, 2024
|
| Draw Jun 27 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Peter De Boer Naseby, NZL |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||
| Sean Becker Naseby, NZL |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Peter De Boer
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.68 |
| PA/G: | 7.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.68 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Sean Becker
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.20 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Peter De Boer
Sean Becker
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















