USA Curling Mixed Doubles Olympic Pre-Trials
Curling Scores
USA Curling Mixed Doubles Olympic Pre-Trials
Aug 8 - 11, 2024
|
| Draw Aug 8 - 3:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Anderson/Stopera Chaska, MN |
0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 6 | |||
| Rhyme/Smith St. Paul, MN |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Anderson/Stopera
| Games: | 9 |
| Record: | 8W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.15 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Rhyme/Smith
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.42 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Anderson/Stopera
Rhyme/Smith
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















