Wakkanai Midori Challenge Cup
Curling Scores
Wakkanai Midori Challenge Cup
Aug 8 - 11, 2024
|
| Draw Aug 10 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Miori Nakamura Aomori, JPN |
0 | 0 | 4 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 7 | |||
| Mayu Minami Sapporo, JPN |
![]() |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 5 | ||
Event Statistics
Miori Nakamura
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 9.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Mayu Minami
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 7.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Miori Nakamura
Mayu Minami
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















