Pan-American Masters Games: Womens
Curling Scores
Pan-American Masters Games: Womens
Jul 14 - 18, 2024
|
| Draw Jul 14 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Perry Cunningham Lakewood, CO |
![]() |
3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 8 | ||
| Kate Offlut Shaker Heights, OH |
0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Perry Cunningham
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.39 |
| PA/G: | 8.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Kate Offlut
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.56 |
| PA/G: | 14.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.11 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Perry Cunningham
Kate Offlut
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












