Obihiro ICE Gold Cup
Curling Scores
Obihiro ICE Gold Cup
Jun 7 - 9, 2024
|
| Draw Jun 7 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Toshiya Iida Wakkanai, JPN |
![]() |
0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 5 | ||
| Keita Hayashi Obihiro, JPN |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Toshiya Iida
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.23 |
| PA/G: | 5.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.55 |
Keita Hayashi
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.79 |
| PA/G: | 11.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.71 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Toshiya Iida
Keita Hayashi
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












