SD Biosensor World Wheelchair Curling Championship
Curling Scores
SD Biosensor World Wheelchair Curling Championship
Mar 2 - 9, 2024
|
| Draw Mar 3 - 5:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sweden Holm, M |
![]() |
1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | ||
| Latvia Lasmans, A |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 5 | |||
Event Statistics
Sweden
| Games: | 14 |
| Record: | 7W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.01 |
| PA/G: | 6.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Latvia
| Games: | 12 |
| Record: | 8W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 7.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Scoring Records - Season
Sweden
Latvia
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












