USA Curling Senior Women's National Championship
Curling Scores
USA Curling Senior Women's National Championship
Feb 20 - 25, 2024
|
| Draw Feb 24 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Lisa Rauliuk , WA |
0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 2 | X | 7 | |||
| Debra Aubrey Chandler, AZ |
![]() |
1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Lisa Rauliuk
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.58 |
| PA/G: | 8.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Debra Aubrey
| Games: | 7 |
| Record: | 1W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.29 |
| PA/G: | 8.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Lisa Rauliuk
Debra Aubrey
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












