Norwegian Mixed Doubles Championship
Curling Scores
Norwegian Mixed Doubles Championship
Jan 26 - 28, 2024
|
| Draw Jan 27 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Bettina Nordbye Lillehammer, NOR |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 5 | |||
| Maia Ramsfjell Trondheim, NOR |
![]() |
2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Bettina Nordbye
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.57 |
| PA/G: | 9.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Maia Ramsfjell
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.91 |
| PA/G: | 6.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Season Statistics
Bettina Nordbye
| Games: | 10 |
| Record: | 3W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.74 |
| PA/G: | 11.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Maia Ramsfjell
| Games: | 19 |
| Record: | 14W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 9.52 |
| PA/G: | 6.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Bettina Nordbye
Maia Ramsfjell
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














