Milk Every Moment Ontario Scotties
Curling Scores
Milk Every Moment Ontario Scotties
Jan 22 - 28, 2024
|
| Draw Jan 22 - 7:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Hollie Duncan Toronto, ON |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 6 | |||
| Cathy Auld Kingston, ON |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | ||
Event Statistics
Hollie Duncan
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.96 |
| PA/G: | 6.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Cathy Auld
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.96 |
| PA/G: | 7.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Hollie Duncan
| Games: | 36 |
| Record: | 20W - 16L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 2L |
| PF/G: | 6.86 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Cathy Auld
| Games: | 46 |
| Record: | 25W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 4L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 6.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Hollie Duncan
Cathy Auld
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















