Winter Youth Olympic Games - Mixed
Curling Scores
Winter Youth Olympic Games - Mixed
Jan 20 - 25, 2024
|
| Draw Jan 23 - 4:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brazil Ribeiro, P |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | 3 | ||||
| Italy Gilli, A |
![]() |
4 | 0 | 0 | 4 | 2 | 0 | X | 10 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brazil
| Games: | 7 |
| Record: | 1W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.78 |
| PA/G: | 18.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.62 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Italy
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.36 |
| PA/G: | 6.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.04 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
Brazil
Italy
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












