Duluth Cash Spiel
Curling Scores
Duluth Cash Spiel
|
| Draw Jan 12 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| John Shuster Duluth , MN |
![]() |
1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 5 | X | 9 | |||
| Michael Moore Duluth, MN |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.63 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.06 |
| PA/G: | 11.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.12 |
Season Statistics
| Games: | 74 |
| Record: | 51W - 23L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 0L |
| PF/G: | 9.02 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
| Games: | 57 |
| Record: | 28W - 29L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 7.27 |
| PA/G: | 7.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 6th End vs. Michael Moore (Jan 12, 2024)
> 5 in 5th End vs. Glenn Howard (Sep 23, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 3rd End vs. Reid Carruthers (Sep 9, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 6th End vs. Tanner Horgan (Oct 8, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 3rd End vs. Karsten Sturmay (Jan 21, 2024)
> 3 in 6th End vs. Owen Purcell (Jan 13, 2024)
> 3 in 1st End vs. Connor Kauffman (Nov 18, 2023)
> 3 in 7th End vs. Reid Carruthers (Oct 19, 2023)
> 3 in 7th End vs. Niklas Edin (Oct 18, 2023)
> 3 in 3rd End vs. Bruce Mouat (Oct 17, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| John Shuster | ||
| Michael Moore | ||
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















