MadTown DoubleDown Presented by Motus Financial
Curling Scores
MadTown DoubleDown Presented by Motus Financial
Jan 4 - 7, 2024
|
| Draw Jan 7 - 9:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hamilton/Hamilton McFarland, WI |
![]() |
3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 8 | ||
| Farrell/Thurston Chaska, MN |
0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6 | |||
Event Statistics
Hamilton/Hamilton
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.80 |
| PA/G: | 5.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Farrell/Thurston
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.85 |
| PA/G: | 7.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.55 |
Season Statistics
Hamilton/Hamilton
| Games: | 12 |
| Record: | 9W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Farrell/Thurston
| Games: | 39 |
| Record: | 21W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.24 |
| PA/G: | 8.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Scoring Records - Season
Hamilton/Hamilton
Farrell/Thurston
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















