Minebea Mitsumi Cup
Curling Scores
Minebea Mitsumi Cup
Oct 7 - 9, 2023
|
| Draw Oct 8 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kaito Fujii Miyota, JPN |
![]() |
1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 5 | X | 9 | |||
| Kouki Tonuma Tokyo, JPN |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kaito Fujii
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 0L1T |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.47 |
| PA/G: | 4.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Kouki Tonuma
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.56 |
| PA/G: | 8.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Kaito Fujii
| Games: | 13 |
| Record: | 10W - 2L1T |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.37 |
| PA/G: | 5.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.49 |
Kouki Tonuma
| Games: | 12 |
| Record: | 7W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.85 |
| PA/G: | 7.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Kaito Fujii
Kouki Tonuma
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












