Everest Canadian Senior Championships
Curling Scores
Everest Canadian Senior Championships
Dec 3 - 9, 2023
|
| Draw Dec 8 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ontario Froud, S |
![]() |
1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 4 | ||
| Saskatchewan Martin, N |
0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 2 | 2 | X | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ontario
| Games: | 12 |
| Record: | 9W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 8.48 |
| PA/G: | 5.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.74 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Saskatchewan
| Games: | 12 |
| Record: | 10W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.77 |
| PA/G: | 5.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ontario
Saskatchewan
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















