Leduc Mixed Doubles Wheelchair Curling Event
Curling Scores
Leduc Mixed Doubles Wheelchair Curling Event
Dec 6 - 9, 2023
|
| Draw Dec 8 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Dwyer/Emt Chaska, MN |
0 | 4 | 0 | 3 | 1 | 0 | 3 | X | 11 | |||
| Joseph/Thiessen Bradford, ON |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 6 | ||
Event Statistics
Dwyer/Emt
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.15 |
| PA/G: | 7.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Joseph/Thiessen
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.52 |
| PA/G: | 8.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Dwyer/Emt
Joseph/Thiessen
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













