Bogside Cup
Curling Scores
Bogside Cup
Dec 8 - 10, 2023
|
| Draw Dec 8 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ariel Traxler Fairbanks , AK |
0 | X | 0 | |||||||||
| Jane DiCarlo Crapaud, PEI |
1 | X | 1 | |||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ariel Traxler
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.39 |
| PA/G: | 8.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Jane DiCarlo
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 6.45 |
| PA/G: | 8.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Ariel Traxler
| Games: | 22 |
| Record: | 9W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.43 |
| PA/G: | 8.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Jane DiCarlo
| Games: | 25 |
| Record: | 11W - 14L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 7.08 |
| PA/G: | 7.72 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Ariel Traxler
Jane DiCarlo
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















